Kardigan Rainbow Stripes

15.10.2022


Podzim se nám už ukazuje ve vší parádě, kdy se střídají krásné prosluněné dny s deštivými. Venku je chvíli teplo skoro až na tričko a chvíli zima jakoby už mělo další den začít sněžit Ve slunečním svitu to venku hraje všemi barvami nebo je pod mrakem a je temno a deštivo. A tak tu mám návod na tyhle dva kardigany. Jeden září jako vzpomínka na léto, druhý je tlumený jako mlhavé podzimní ráno. Ten duhový je úplně jednoduchý a rovný, ten druhý se od pasu dolů mírně rozšiřuje, a tak na něj můžete přidat knoflíky a nosit ho i jako zapínací svetr.


Já si oblíbila ten barevný, protože moje dny potřebují někdy opravdu  hodně rozsvítit. Pro kamarádku jsem pak uháčkovala ten druhý v barvě, která se jí líbila. Ale pokud si Vy nevyberete z těchto dvou, tak věřte, že máte na výběr z nepřeberného množství barev a barevných kombinací YarnArt Jeans, ať už Crazy, Tropical nebo klasickou jednobarevnou variantu. Materiál je příjemný a měkký, velmi dobře se s ním pracuje a díky děravému vzorečku budete mít za chvíli hotovo.


NÁVOD

DUHOVÝ

OBTÍŽNOST: pro mírně pokročilé
PŘÍZE: YarnArt Jeans Crazy, odstín 8211, já nakoupila v obchůdku www.alliobchod.cz
MATERIÁL: 55% bavlna, 45% akryl
SPOTŘEBA: 7 klubíček 50g/160 m
VELIKOST: 38
HÁČKY: 3 a 2,5  

MODRÝ

OBTÍŽNOST: pro mírně pokročilé
PŘÍZE: YarnArt Jeans Crazy, odstín 8203, já nakoupila v obchůdku www.alliobchod.cz
MATERIÁL: 55% bavlna, 45% akryl
SPOTŘEBA: 9 klubíček 50g/160 m
VELIKOST: 40
HÁČKY: 3 a 2,5   

Oba kardigany budeme začínat od klasického sedla, kdy budeme začínat a končit ve středu předního dílu. Poté budeme háčkovat po řadách tam a zpět a v rozích přidávat. Postupně uháčkujeme dostatek řad a sedlo spojíme, aby se oddělil prostor pro rukávy. Budeme háčkovat dále po řadách dolů až do dostatečné délky. Poté doháčkujeme rukávy, které budeme postupně zužovat až  zakončíme pružným lemem. Tento lem budeme háčkovat i u krku a na spodním lemu. Lem vnitřních stran kardiganu olemuje dvěma řadami vzoru.

VZOREČEK

Vzoreček kardiganu se skládá ze čtyř řad, ale fakticky se jedná vždy o dvě řady, kdy dvojice řad jsou oproti sobě posunuty. První děrovaná řada nám připravuje prostor pro naháčkování druhé řady z jednotlivých vějířků. Díky střídání hustoty háčkování nám vzniknou různě tlusté proužky jednotlivých barev, což dodá kardiganu velmi hravý vzhled. 

Vzoreček s vějířky

2. řada: V první řadě střídáme vždy mezery široké na jedno a na dvě očka. Začínáme 2DS a dále střídáme 2ŘO DS ŘO DS 2ŘO DS ŘO a končíme 2ŘO 2DS. Otočíme.

3. řada: Uháčkujeme ŘO a dále KS do 1. DS z předchozí řady. 2. DS vynecháme a pod 2ŘO uháčkujeme vějířek (2DS ŘO 2DS) a do další mezery pod 1ŘO uháčkujeme KS. Pod 2ŘO vždy uháčkujeme vějířek a pod 1ŘO KS na ukotvení. Na konci řady končíme KS do náhrady a otočíme.

4. řada: Uháčkujeme 4ŘO jako náhradu za NDS a dále ŘO do vzoru. Dále háčkujeme DS do 2.DS ve vějířku, ŘO nad ŘO a DS do 3.DS vějířku. Dále 2ŘO a DS do 2.DS druhého vějířku, ŘO a DS do 3.DS. Takto pokračujeme a stejně jako u první řady střídáme mezery s 2ŘO a 1ŘO. na konci uháčkujeme ŘO do vzoru a NDS do KS z předchozí řady. Otočíme.

5. řada: Uháčkujeme 3ŘO jako náhradu za DS, dále 2DS pod první ŘO. Do další mezery pod 1ŘO háčkujeme KS. Do následující mezery háčkujeme vějířek (2DS ŘO 2DS) a do další mezery pod 1ŘO uháčkujeme KS. Takto střídáme a háčkujeme vždy pod 2ŘO vějířek a pod 1ŘO KS. na konci uháčkujeme 3DS do 4. očka náhrady. Otočíme.

Rozšiřování

4. řada: V místě, kde budeme chtít rozšiřovat vložíme jeden sloupek do středu vějířku navíc. Háčkujeme tedy DS do 2.DS ve vějířku, ŘO nad ŘO a DS do 3.DS vějířku. Dále 2ŘO a DS do 2.DS druhého vějířku,  ŘO DS ŘO pod ŘO a DS do 3.DS. dále opět 2ŘO, DS do 2. DS, ŘO nad ŘO a DS do 3. DS ve vějířku.

5. řada:  Nyní háčkujeme KS pod 1ŘO, dále vějířek (2DS ŘO 2DS) pod 2ŘO, KS do 1ŘO. Dále háčkujeme vějířek (2DS ŘO 2DS) přímo do navíc vloženého sloupku a KS opět pod 1ŘO. Pokračujeme klasicky vějířkem (2DS ŘO 2DS) pod 2ŘO

Zužování

Zužování budeme vždy provádět po obou stranách náhrady rovnoměrně.

6. řada: Uháčkujeme 3ŘO jako náhradu za DS. Dále uháčkujeme DS do 2. sloupku následujícího vějířku. Pokračujeme ŘO nad ŘO a DS do 3.DS vějířku. Uháčkujeme 2ŘO a u následujícího vějířku opět postupujeme stejně. U posledního vějířku háčkujeme DS doo 2. DS, ŘO nad ŘO a DS do 3.DS. Nyní rovnou spojíme PO s náhradou. Otočíme.

7. řada: Uháčkujeme 3ŘO jako náhradu za DS, dále 2DS do stejného místa a KS do první mezery pod 1ŘO. Nyní střídáme vždy vějířek (2DS ŘO 2DS) háčkovaný pod 2ŘO a KS háčkovaný pod 1ŘO. Na konci řady uháčkujeme KS do poslední mezery s jedním ŘO a do náhrady z předchozí řady uháčkujeme 2DS a spojíme PO s náhradou na začátku této řady. Otočíme. 

POSTUP

Počet oček v počátečním řetízku si spočítáme  jako násobky čísla 5. Pro polovinu předního dílu to budou 3 opakování vzoru, pro boční díly 4 opakování a na zadním díle budeme vzor opakovat 6x. Přidáme 4 očka za každý ze čtyř rohů. Celkem tedy:

2 x (5 x 3 ) + 2 x (5 x 4 - 1) + (5 x 6 - 1)  + 4 = 101

Jak na jinou velikost kardiganu?

Pro většinu dospělých velikostí nám bude vyhovovat stejně velký výstřih. Počet oček tedy není potřeba upravovat a můžete začít háčkovat stejně jako já. Výslednou velikost upravíte mnohem lépe rozšiřováním sedla. Jednoduše uháčkujete větší počet řad sedla pro větší velikost a menší počet řad pro menší velikost. Doporučuju během háčkování často sedlo sepnout značkovači a vyzkoušet, jak sedí.

Schéma sedla a vzoru

1. řada: Uháčkujeme 101 ŘO a otočíme.

2. řada: Uháčkujeme 2ŘO jako náhradu za DS. Dále háčkujeme 15 DS a do 16. očka roh (ŘO DS 2ŘO DS ŘO). Na bočním díle uháčkujeme 19 DS a druhý roh (ŘO DS 2ŘO DS ŘO), přejdeme na zadní díl a uháčkujeme 29 DS k třetímu rohu (ŘO DS 2ŘO DS ŘO). Uháčkujeme opět 19 DS na bočním díle, čtvrtý roh (ŘO DS 2ŘO DS ŘO) a 15 DS na druhé části předního dílu. Otočíme.

3. řada: V této řadě budeme zakládat vzor. Uháčkujeme 2ŘO jako náhradu za DS. Uháčkujeme DS do stejného místa a dále DS do DS. Uháčkujeme 2ŘO, přeskočíme 2DS v předchozí řadě a do třetího uháčkujeme DS, Dále ŘO, přeskočíme jedno očko a uháčkujeme DS. Opět vynecháme dvě očka, uháčkujeme 2ŘO a do třetího uháčkujeme DS, dále ŘO, vynecháme jedno očko a DS do DS. Uháčkujeme 2ŘO, vynecháme dvě očka a do třetího, posledního před rohem uháčkujeme DS do DS a DS pod ŘO. Nyní budeme háčkovat pod ŘO v rohu roh (ŘO DS 2ŘO DS ŘO). Za rohem uháčkujeme DS pod ŘO a DS do DS. Dále háčkujeme schéma 2ŘO DS ŘO DS a opět 2ŘO DS ŘO DS. Před dalším rohem opět DS do DS a DS pod ŘO, dále roh (ŘO DS 2ŘO DS ŘO) a na zadním díle DS pod ŘO, DS do DS a dále schéma 2ŘO DS ŘO DS. U rohu DS do DS a DS pod ŘO, roh (ŘO DS 2ŘO DS ŘO), na bočním díle DS pod ŘO, DS do DS, schéma 2ŘO DS ŘO DS. U posledního rohu DS do DS, DS pod ŘO, roh (ŘO DS 2ŘO DS ŘO) DS pod ŘO, DS do DS. opět háčkujeme schéma 2ŘO DS ŘO DS a na konci 2x DS do DS. Otočíme.

4. řada: Uháčkujeme ŘO jako náhradu a KS do stejného místa. Pod 2ŘO uháčkujeme vějířek (2DS ŘO 2DS) a do další mezery pod ŘO uháčkujeme KS. Vždy háčkujeme vějířek (2DS ŘO 2DS) pod 2ŘO a KS pod 1ŘO. Před rohem uháčkujeme KS do DS a DS pod ŘO a do rohu roh (ŘO DS 2ŘO DS ŘO), za rohem DS pod ŘO, KS do DS a dále vždy vějířek pod 2ŘD a KS pod 1ŘO. Před druhým rohem KS do DS, DS pod ŘO, roh (ŘO DS 2ŘO DS ŘO), DS pod ŘO, KS do DS a na zadním díle pokračujeme ve vzoru vějířek pod 2ŘO a KS pod ŘO. U třetího rohu KS do DS, DS pod ŘO, roh (ŘO DS 2ŘO DS ŘO), DS pod ŘO, KS do DS a vzoreček vějířek pod 2DS a KS pod 1ŘO. U posledního rohu KS do DS, DS pod ŘO, roh (ŘO DS 2ŘO DS ŘO), DS pod ŘO, KS do DS. Vějířek pod 2ŘO a KS pod 1ŘO a na konci KS do posledního DS. Otočíme.

5. řada: Uháčkujeme 4ŘO jako náhradu za NDS a dále 1ŘO do vzoru. Nyní háčkujeme vždy DS do 2. DS vějířku, dále ŘO nad ŘO a DS do 3. DS ve vějířku. Uháčkujeme 2ŘO a do dalšího vějířku do 2. DS uháčkujeme DS, ŘO nad ŘO a DS do 3. DS. takto pokračujeme až k rohu, kde před rohem uháčkujeme DS do DS a DS pod ŘO. Dále roh (ŘO DS 2ŘO DS ŘO), DS pod ŘO a DS do DS. Pokračujeme ve vzoru 2ŘO DS ŘO DS a takto až k dalšímu rohu. Zde uháčkujeme DS do DS, DS pod ŘO, roh (ŘO DS 2ŘO DS ŘO), DS pod ŘO, DS do DS a dále schéma 2ŘO DS ŘO DS. U třetího rohu opět DS do DS, DS pod ŘO, roh (ŘO DS 2ŘO DS ŘO), DS pod ŘO a DS do DS, pokračujeme vzorem 2ŘO DS ŘO DS. U posledního rohu háčkujeme stejně DS do DS, DS pod ŘO, roh (ŘO DS 2ŘO DS ŘO), DS pod ŘO a DS do DS, a do konce vzoreček 2ŘO DS ŘO DS. Na konci uháčkujeme ŘO a NDS do KS z předchozí řady. Otočíme.

6. řada: Uháčkujeme 2ŘO jako náhradu za DS a dále 2DS do stejného místa. Do následující mezery pod ŘO uháčkujeme KS a dále střídáme vějířek (2DS ŘO 2DS) pod 2ŘO a KS pod 1ŘO. Tuto řadu háčkujeme až do konce stejně jako řadu 4. Na konci řady uháčkujeme 3DS do 4. očka náhrady v předchozí řadě. Otočíme.

7. řada: Uháčkujeme 2ŘO jako náhradu za DS, dále DS do stejného místa a DS do DS. Nyní uháčkujeme 2ŘO, dále DS do 2. DS ve vějířku v předchozí řadě, ŘO nad ŘO a DS do 3.DS ve vějířku. Dále 2ŘO a opět DS do 2. DS, ŘO nad ŘO a DS do 3. DS. Dále pokračujeme až do konce stejně jako v řadě 5. Na konci řady háčkujeme DS do 2, DS vějířku, DS do náhrady z předchozí řady. Otočíme.

8. - 18. řada: Háčkujeme stále dokola řady 4 - 7.

Pokud chceme háčkovat svetr ve velikosti 40, který budeme chtít i zapínat na knoflíky, budeme háčkovat ještě další 4 řady sedla ve stejném schématu.

19. řada: V této řadě budeme spojovat sedlo. Budeme háčkovat jako v řadě 7 až před první roh. Uháčkujeme DS do DS, dále ŘO a dále DS pod 2ŘO v rohu. Nyní uháčkujeme 2ŘO a DS uháčkujeme pod 2ŘO v dalším (druhém) rohu. Uháčkujeme ŘO a DS do DS za rohem. Nyní opět pokračujeme ve vzoru 2ŘO DS ŘO DS až ke třetímu rohu. Tam uháčkujeme DS do DS, ŘO a DS pod 2ŘO v rohu, dále 2ŘO a DS pod 2ŘO ve čtvrtém rohu. Nyní opět uháčkujeme ŘO a DS do DS za rohem. Opět háčkujeme až do konce řady schéma 2ŘO DS ŘO DS. Na konci uháčkujeme DS do 2. DS ve vějířku a DS do náhrady. Otočíme.

Schéma sedla a spojení rohů sedla

Co dělat, pokud mi je sedlo příliš těsné?

Pokud se Vám zdá při vyzkoušení sedlo příliš těsné, máte dvě možnosti, jak to vyřešit:

1. Uháčkujeme větší počet řad sedla. Tohle je vždy ta lepší cesta.

2. Budeme ve spojení sedla přidávat více oček v podpaží. V mém případě jsme do podpaží přidávali 2ŘO. Tento počet můžete zvětšit přidáním násobku oček ve vzoru podle vzorečku 2 + 5x. Můžete tak ve spojení sedla uháčkovat 2, 7 nebo třeba 12 oček.

20. řada: Uháčkujeme ŘO a dále KS do stejného místa. Do následující mezery pod 2ŘO uháčkujeme vějířek (2DS ŘO 2DS), pod 1ŘO uháčkujeme KS. Střídáme až do konce řady, kde uháčkujeme KS do náhrady. Otočíme.

21. řada: Uháčkujeme 4ŘO jako náhradu za NDS a ŘO do vzoru. Nyní budeme háčkovat DS do 2.DS vějířku, ŘO nad ŘO, DS do 3. DS vějířku, dále 2DS a na dalším vějířku opakujeme. Střídáme do konce řady. Na konci řady uháčkujeme ŘO a NDS. Otočíme.

22. řada: Uháčkujeme 2ŘO jako náhradu za DS a dále 2DS do stejného místa. Do následující mezery pod 1ŘO uháčkujeme KS, dále vějířek (2DS ŘO 2DS) pod 2ŘO. Takto střídáme až do konce řady, kde uháčkujeme 3DS do náhrady z předchozí řady. Otočíme.

23. řada: Uháčkujeme 2ŘO jako náhradu za DS, dále DS do stejného místa a DS do DS. Pokračujeme 2ŘO, DS do 2. DS vějířku, ŘO nad ŘO a DS do 3. DS vějířku. Pokračujeme v opakování schématu 2ŘO DS ŘO DS až do konce řady. Tam uháčkujeme DS do 2. DS vějířku a DS do náhrady. Otočíme.

24. - 69. řada: Opakujeme řady 20 - 24 až do požadované délky.

Pokud chceme háčkovat zapínací svetr, budeme muset v oblasti pasu rozšiřovat. Svetr si pravidelně zkoušejte a rozšiřujte dle potřeby. Já rozšiřovala v řadě 33 a 43. V těchto řadách  budeme rozšiřovat vždy nad 12. vějířkem od kraje. z obou stran. v obou řadách dle následujícího postupu:


33. a 43. řada: V místě, kde budeme chtít rozšiřovat vložíme jeden sloupek do středu vějířku navíc. Háčkujeme tedy 2ŘO a DS do 2.DS vějířku, ŘO DS ŘO pod ŘO ve středu vějířku a DS do 3.DS. dále pokračujeme klasicky.

34. a 44. řada: Nyní háčkujeme KS pod 1ŘO, dále vějířek (2DS ŘO 2DS) pod 2ŘO, KS do 1ŘO. Dále háčkujeme vějířek (2DS ŘO 2DS) přímo do navíc vloženého sloupku a KS opět pod 1ŘO. Pokračujeme klasicky vějířkem (2DS ŘO 2DS) pod 2ŘO

Spodní lem

Vezmeme si menší háček.

Schéma spodního lemu

70. řada: Uháčkujeme 2ŘO jako náhradu za DS. Dále háčkujeme DS pod ŘO, PRDS do DS, 3DS pod 2ŘO a PRDS do DS. Takto opakujeme až do konce řady. Na konci uháčkujeme PRDS kolem náhrady a otočíme. 

71. řada.  Uháčkujeme 2ŘO jako náhradu za DS. Dále háčkujeme ZRDS do PRDS, PRDS do DS, ZRDS do PRDS, PRDS do DS, ZRDS do DS, PRDS do DS a ZRDS do PRDS. Takto střídáme ZRDS a PRDS až do konce řady. Otočíme.

72. řada: Uháčkujeme 2ŘO jako náhradu za DS. Dále háčkujeme PRDS do ZRDS a ZRDS do PRDS. Střídáme až do konce řady. Otočíme.

73. řada: Uháčkujeme 2ŘO jako náhradu a dále háčkujeme ZRDS do PRDS a PRDS do ZRDS. Na konci řady otočíme.

74. řada: Háčkujeme jako řadu 72.

Rukávy

U rukávů pokračujeme ve stejném vzoru, dbáme na to, aby řada s vějířky byla lícová.

1. řada: Přízi si navážeme pod 2ŘO, kterými jsme spojovali rohy sedla v řadě 19. Uháčkujeme 3ŘO jako náhradu za DS, Dále DS do DS, který jsme v řadě 19 háčkovali do rohu sedla. Dále háčkujeme 2ŘO a DS do sloupku rohu v řadě 18. Dále pokračujeme ŘO a DS do DS, 2ŘO a pokračujeme klasicky DS do 2. DS vějířku, ŘO nad ŘO a DS do 3. DS. Háčkujeme takto dál a před koncem řady háčkujeme DS do DS, ŘO, DS do sloupku v rohu, 2ŘO a DS do sloupku, kterým jsme spojovali sedlo v řadě 19. Spojíme PO s náhradou. Otočíme.

2. řada: Uháčkujeme ŘO jako náhradu a KS do stejného místa, pokračujeme vějířkem (2DS ŘO 2DS) do mezery s 2ŘO a do mezery s 1ŘO háčkujeme KS. Takto střídáme. Na konci spojíme poslední vějířek PO s náhradou. Otočíme.

3. řada: Uháčkujeme 4ŘO jako náhradu za NDS a ŘO do vzoru. Uháčkujeme DS do 2.DS vějířku, ŘO nad ŘO a DS do 3. ŘO vějířku. Dále 2ŘO a pokračujeme až do konce. Na konci uháčkujeme ŘO a spojíme PO s 4. očkem náhrady. Otočíme.

4. řada: Uháčkujeme 2ŘO jako náhradu za DS a dále 2DS do stejného místa. Háčkujeme KS pod ŘO a dále vějířek (2DS ŘO 2DS) a dále střídáme až do konce. Na konci uháčkujeme 2DS do stejného místa jako 2DS na začátku řady. Spojíme PO s náhradou. Otočíme.

5. řada:  V této řadě budeme zužovat. Uháčkujeme 2ŘO jako náhradu za DS, dále ŘO a DS do následujícího vějířku do 2.DS. Dále ŘO nad ŘO a DS do 3. DS. Uháčkujeme 2ŘO a na dalším vějířku opět DS ŘO DS. Opakujeme do konce řady. Na konci řady uháčkujeme ŘO a spojíme PO s náhradou. Otočíme.

Schéma zužování rukávu

6. řada: Háčkujeme jako řadu 4.

7. řada: Uháčkujeme 2ŘO jako náhradu za DS, dále DS do DS a pokračujeme 2ŘO a DS do 2.DS vějířku, ŘO nad ŘO a DS do 3. DS vějířku. Dále 2ŘO a opakujeme do konce řady. Do posledního DS uháčkujeme DS a spojíme PO s náhradou. Otočíme.

8. řada: Háčkujeme jako řadu 2.

9. řada: Háčkujeme jako řadu 3.

10. řada: Háčkujeme jako řadu 4.

11. řada: V této řadě zužujeme jako v řadě 7.

12. - 27: Opakujeme řady 8 - 11 a zužujeme dle potřeby. Háčkujeme do požadované délky, v mém případě háčkuji tříčtvrteční rukáv.

Pokud chcete u zapínacího svetru uháčkovat dlouhé rukávy, budete pokračovat v zavedeném schématu řad a zužování, případně budete zužovat dle vlastní potřeby a doháčkujete do požadované délky.

Lem rukávů

Vezmeme si menší háček.

Schéma lemu rukávu

28. řada: Uháčkujeme 2ŘO jako náhradu za DS. Dále háčkujeme PRDS do DS a DS pod ŘO, PRDS do DS a DS pod 2ŘO. Tím lem trochu zúžíme. Doháčkujeme do konce, do posledního DS uháčkujeme PRDS a spojíme PO s náhradou.

29. řada: Uháčkujeme 2 ŘO jako náhradu za DS a dále háčkujeme ZRDS do PRDS a PRDS do DS. Na konci spojíme s náhradou a otočíme.

30. - 32. řada: Uháčkujeme 2ŘO jako náhradu za DS a dále střídáme PRDS do ZRDS a ZRDS do PRDS opět podle toho, jak vzor při otáčení vystupuje. Spojíme PO s náhradou. Otočíme.

Lem výstřihu

Vezmeme si menší háček

1. řada: Přízi si navážeme na  začátku řady u suku. Uháčkujeme 2ŘO jako náhradu za PDS a dále střídáme PRPDS do DS a ZRPDS až do konci řady. V rozích háčkujeme PRPDS nebo ZRPDS kolem obou DS rohu

Lem vnitřní strany

Nyní budeme obháčkovávat svislou hranu kardiganu klasickým vzorkem s vějířky. Dbáme na to, aby řada s vějířky byla háčkována po lícové straně.

1. řada: Uháčkujeme 2ŘO jako náhradu za DS, Dále 2DS a háčkujeme schéma 2ŘO DS ŘO DS a opakujeme stále dokola až do konce. Na konci uháčkujeme 2ŘO. Háčkujeme zboku do jednotlivých řad. Háčkujeme tak, že DS na délku odpovídá dvěma očkám, KS jednomu očku a NDS třem očkám. Otočíme.

2. řada: Uháčkujeme ŘO a KS do stejného místa a dále vějířek 2DS ŘO 2DS pod 2ŘO a KS pod 1ŘO. Takto střídáme až do konce, na konci uháčkujeme KS do posledního DS.

Pokud budete chtít mít svetr na zapínání, máte ještě teď pomocí svislého lemu šanci svetr rozšířit přidáním řad lemu. Pokud Vám svetr sedí, rozvrhněte si knoflíky podle dírek ve vzoru a pravidelně přišijte.

Ukončíme a zapošijeme všechny konce.

A máme hotovo!

Pracovní schémata

Věřím, že se Vám dílo podařilo!

Budu ráda, když mě označíte na sociálních sítích, abych se mohla na Vaše díla podívat.

Návod jsem zpracovala podle mého stylu utahování, háčkování a pro daný háček a přízi.

Návod můžete volně šířit pouze odkazem na tyto stránky! www.zivotnahacku.cz

Používejte pouze pro vlastní potřebu.